Radżastan wita ze słonecznym uśmiechem!

News

Gdy wybierać będziemy się do malowniczego Radżastanu, możemy być pewni, że czekać będzie na nas feria niesamowitego krajobrazu, nasyconego bardzo intensywnymi kolorami i odcieniami, jakich w szarej Europie nie udaje się dostrzec mimo najszczerszych chęci. W Radżastanie kolory, dźwięki oraz zapachy mają olbrzymie znaczenie nie tylko dla lokalnej społeczności, ale przede wszystkim dla turystów marzących o wyciszeniu się oraz poznaniu odległej, obcej, acz niezwykle fascynującej kultury. Rajskie plaże Goa zachwycają czystością oraz przejrzystością krajobrazu. Pastelowe otoczenie z ekspresyjnym błękitem nieba na czele z pewnością nie pozwoli usiedzieć ani chwili w hotelowym pokoju. Ci, którzy choć raz zwiedzali malowniczy Radżastan zgodnie stwierdzają, że na samo wspomnienie za każdym razem chce się tam wracać. Na miejscu na turystów czeka mnóstwo atrakcji. Jedne można pokochać od pierwszego wejrzenia, inne mogą zaszczepić w nas dystans. Delhi jednych fascynuje, a innych odpycha. Żeby obrać właściwe dla swojej osobowości stanowisko – trzeba pobyć z tym miastem sam na sam. Niezwykłe wrażenie robi obserwowanie wschodu słońca, warto wtedy przyjrzeć się z bliska Taj Mahal. Czy jeździliście kiedyś na słoniu? Jeżeli nie, to w Radżastanie będziecie mieli ku temu okazję. Nie bójcie się, zwierzęta są tam bardzo dobrze tresowane i – co najważniejsze – szanowane i dobrze karmione. Ich niezwykle przyjazne nastawienie do turystów da się wyczuć już przy pierwszym kontakcie. Do różowego miasta można kroczyć piechotą, ale najbardziej efektowne i pozostawiające wrażenia o dużej sile będzie wjechanie tam na słoniu. Można się wtedy poczuć prawie jak prawdziwy władca egzotycznego kraju.

Rajskie plaże Goa prezentują się ekspansywnie o każdej porze dnia i nocy. Czysty i miękki piasek zachęca do długich spacerów brzegiem morskim. Gdy zaczynamy krok po kroku planować naszą podróż, powinniśmy zwrócić uwagę na to, że z Polski do Dehli nie ma bezpośrednich lotów. Zawsze po drodze jest jedna przesiadka w jednym z miast europejskich. W Radżastanie odbiera nas z lotniska prywatny kierowca. Potem już tylko sprawny transport do hotelu i można zacząć naszą przygodę. Najwygodniejsze są hotele w samym centrum Dehli. Po drodze z pewnością wpadną nam w oko liczne zabytki architektoniczne oraz o zasięgu kulturowym. Prywatni przewodnicy dzięki posiadaniu ogromnej wiedzy na temat tutejszych zabytków pokażą nie tylko znane miejsca, ale także liczne zakamarki dość często trudno dostępne dla przybyszów z zewnątrz. W następnej kolejności warto zwiedzić Agrę. Miasto to przez całe lata było symbolem lokalnej społeczności naukowców oraz osobowości związanych z kulturą. Wrażenie na turystach robi zawsze Taj Mahal, czyli mauzoleum wzniesione na cześć żony cesarza Indii. Budowało je kilkadziesiąt tysięcy robotników. Materiałem budulcowym był sprowadzany z daleka marmur.

Malownicze plaże Goa obmywa Morze Arabskie, rośnie tam bezkresna liczba palm kokosowych, pod którymi można się skutecznie ratować przed ciągłymi upałami. Bez problemu można na plażach uprawiać sporty, grać w piłkę siatkową, a także poddawać się wieczornemu medytowaniu. Plażowe knajpki serwują moc egzotycznych potraw, wśród których na czoło wyłaniają się krewetki z... tygrysa!