Podróżniczy flirt z azjatyckimi plantacjami herbaty.

News

Czas na odkrycie Malezji! Ten obszar dysponuje tak malowniczymi plażami, że grzechem byłoby nie pojechać tam chociaż raz w życiu! Miejscowe wzgórza herbaciane jawią się niczym krajobrazy filmowe, a wszystko to spowite jest delikatną nuta mgły. Malezję nazywa się także kosmopolityczną metropolią. Dlaczego? Ponieważ daje się tam odczuć obecność napływu społeczeństwa z całego świata, reprezentującego odmienne kultury I religie, a mimo to potrafiącego żyć ze sobą w pozytywnej symbiozie. O kuchni Malezji można pisać bez końca I w samych superlatywach. Nie ma bardziej zdrowej kuchni dla ludzkiego ciała od tamtejszej. 

  1. Dotarcie do Kuala Lumpur – nazywanej także stolica smaków.
  2. Poddawanie się relaksowi na wyspach Perenthian. Wchodzą one w skład zasobów plaż Zatoki Tajlandii
  3. Długie spacery szlakami wzgórz herbacianych, podziwianie widoków zapierających dech w piersiach.

Z Polski do Kuala Lumpur lecimy bezpośrednio. Na miejscu prywatny kierowca zatroszczy się o to, abyśmy bez problem trafili do kompleksu hotelowego. Znajdując się w mentalnej kąpieli tuż obok Malajów, Hindusów oraz Chińczyków możemy wreszcie poczuć się prawdziwymi obywatelami świata. Odpłyniemy także przy smakach lokalnych potraw, wśród których na czoło wysuwają się pierożki gotowane na parze przez Chińczyków . Wszystkie dania serwowane w kuchni są zdrowe I lekkie, tak więc nie będziemy nadmiernie ociężali w momencie wspinania się Petronas Towers. Jest to obecnie najwyższa budowla na świecie. Widoki z niej zapierają dech w piersiach I pokazują, jak wiele natura zyskuje dzięki człowiekowi, a także jak wiele człowiek jej zawdzięcza.

Wycieczka na plantację herbaty pozostawia niezapomniane wrażenia. Przewodnicy pokażą nam najważniejsze rośliny i wytłumaczą, do czego przeznacza się dane surowce naturalne. Plantacje herbaciane wspomagają wizualnie także hodowle niezwykle barwnych motyli oraz plantacje roślin tropikalnych. Tutaj można wreszcie zaobserwować rośnięcie orchidei w sposób bezpośredni. Czy wiedzieliście, że tutejsze rośliny mogą pomagać nie tylko w leczeniu chorób, ale także w budowaniu domów? Degustacja herbaty to moment niemal mityczny, do tego bezpośrednio można zaobserwować sposób jej przygotowywania I zaparzania.